کنکور پرستاری ۱۴۰۰ چگونه است؟

در کنکور رشته علوم تجربی یکی از رشته های محبوب برای پذیرش در دانشگاه ها رشته پرستاری می باشد. اما قبل از آنکه در کنکور پرستاری ۱۴۰۰  شرکت کنید بهتر است با این رشته آشنایی بیشتری پیدا کنید. این رشته در زیرگروه یک تجربی قرار دارد و دوره تحصیلی آن در مقطع کارشناسی ۴ سال می باشد.
علاوه بر دانشگاه های دولتی که رشته پرستاری را پذیرش می کنند، دانشگاه های آزاد هم شرایط خاصی نسبت به پذیرش کنکور پرستاری اقدام می کنند. البته هزینه شهریه رشته پرستاری در دانشگاه آزاد بسیار سنگین و حدوداً هر ترم بین ۳ تا ۴ میلیون تومان می باشد.

قبولی در کنکور پرستاری ۱۴۰۰

قبول شدن در کنکور پرستاری ۱۴۰۰ نیز بستگی به دانشگاه مد نظر شما و همچنین منطقه شما دارد.همچنین اگر در استان خودتان دانشگاهی داشته باشید که در آن رشته پرستاری تدریس میشود شانس شما برای قبولی در کنکور پرستاری ۱۴۰۰ به شدت افزایش پیدا می‌کند.

دلیل این موضوع هم این است که دانشگاه های هر استان برای داوطلبان بومی خودشان شرایط مناسب تری را در نظر می گیرند. و یک سهمیه ویژه برای آنها دارند. مثلاً در سالهای گذشته اتفاق افتاده است که شخصی در استان کرمان با رتبه سی و چند هزار منطقه سه به دلیل بومی بودن توانسته است در دانشگاه بم رشته پرستاری را قبول شود.

شرط اصلی قبول شدن

اما در کنار تمامی شرایط خاصی که خدمت شما بیان نمودیم. شرط اصلی قبول شدن در کنکور پرستاری طبیعتاً مطالعه مناسب دروس رشته تجربی می باشد. اگر شما بتوانید با یک برنامه ریزی مناسب مطالعات مناسبی را در زمینه کنکور پرستاری داشته باشید.

مطمئناً می توانید در این رشته در بهترین دانشگاه های کشور پذیرش شوید. پس شرط اصلی تلاش و کوشش شما می باشد. البته استفاده از مشاوران قوی هم می تواند تاثیر زیادی در موفقیت شما در کنکور داشته باشد و باید از آن ها هم استفاده کنید.

کنکور پرستاری

کنکور پرستاری

امیدواریم در مقالات بعدی به شرح بیشتر موضوع کنکور پرستاری بپردازیم.