بازی درمانی چیست عنوان مقاله ما است. در این مقاله به تعریف بازی درمانی و اهمیت آن و چرایی وجود بازی در درمان می پردازیم.

این مقاله در ادامه مقالات پرستاری محل کار پرستاران و شرح برخی وظایف پرستاری ، ورزش های مناسب بارداری ، اهمیت فعالیت بدنی در دوران بارداری و  فواید ورزش بارداری برای نوزادان  ارائه می گردد.

 بازی درمانی، روشی برای سلامت روان که توسط هزاران متخصص دارای مجوز بهداشت روان اعمال می شود، می پردازد. بخش عمده ای از اطلاعات ارائه شده توصیفی و بنیادی برای بازی درمانی است.

بازی درمانی چیست

بازی درمانی نوعی از درمانی است که همانطور که از نام آن پیداست بازی را شامل می شود. در سالهای اخیر، تعداد فزاینده ای از متخصصان بهداشت روان ذکر کرده اند که بازی برای شادکامی و رفاه انسان به اندازه عشق و کار اهمیت دارد. برخی از بزرگترین متفکران زمان، از جمله ارسطو و افلاطون، تأمل کرده اند که چرا بازی در زندگی ما اینقدر اساسی است.

اهمیت بازی درمانی

بازی زبان کودک است. بازی یک فعالیت سرگرم کننده و لذت بخش است که:

  • روحیه ما را بالا می برد و چشم انداز ما از زندگی را درخشان می کند.
  • خودشناسی و خودکارآمدی را گسترش می دهد.
  • احساس استرس و کسالت را تسکین می بخشد.
  • تفکر و کاوش خلاق را تحریک می کند.
  • احساسات ما را تنظیم می کند و نفس ما را تقویت می کند.
  • بازی به ما امکان می دهد مهارت ها و نقش های لازم برای بقا را تمرین کنیم.
  • یادگیری و پیشرفت به بهترین وجه از طریق بازی تقویت می شود.
بازی درمانی چیست

بازی درمانی چیست

چرا در درمان بازی می کنیم

بازی درمانی یک رویکرد ساختاری و نظری مبتنی بر درمان است که بر روند طبیعی برقراری ارتباط و یادگیری مبتنی است. درمانگران از روش استراتژیک استفاده از بازی درمانی، برای کمک به کودکان بیان می کنند که وقتی زبان کلامی برای بیان افکار و احساسات خود ندارند، چه چیزی برای آنها مشکل ساز است.

در بازی درمانی، اسباب بازی ها مانند کلمات کودک هستند و بازی کودک زبان کودک است. از طریق بازی، درمانگران ممکن است به کودکان بیاموزند که رفتارهای سازگارانه تری را در هنگام نقص مهارت های عاطفی یا اجتماعی به وجود بیاورند.

رابطه مثبتی که بین درمانگر و کودک در طول جلسات بازی درمانی ایجاد می شود می تواند یک تجربه احساسی- اصلاحی را برای بهبود فراهم کند. بازی درمانی نیز ممکن است برای ترویج پیشرفت شناختی و ارائه بینش در مورد و حل و فصل درگیری های درونی یا تفکر ناکارآمد در کودک مورد استفاده قرار گیرد.

منابع

Play Therapy Makes a Difference