سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۵۹۶ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور خبر داد. و گفت: متاسفانه مجموع جانباختگان این بیماری در کشور به ۹۲۷۲ نفر رسید. و عبور شمار قربانیان کرونا در کشور از مرز ۹۰۰۰ تن. / ۵ استان همچنان در وضعیت قرمز است.

شرح گزارش

به گزارش ایسنا، دکتر سیما سادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۵۹۶ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۳۰ مورد بستری شدند.

وی افزود: مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۱۹۷ هزار و ۶۴۷ نفر رسید.

لاری ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۷ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند. و مجموع جانباختگان این بیماری به ۹۲۷۲ نفر رسید.

عبور شمار قربانیان کرونا در کشور از مرز ۹۰۰۰ تن / ۵ استان همچنان در وضعیت قرمز

عبور شمار قربانیان کرونا در کشور از مرز ۹۰۰۰ تن / ۵ استان همچنان در وضعیت قرمز

شمار بهبود یافتگان

وی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون ۱۵۶ هزار و ۹۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. ‌ گفت: در عین حال ۲۷۹۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. همچنین تا کنون یک میلیون و ۳۴۴ هزار و ۵۹۹ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری تاکید کرد: استان‌های بوشهر، خوزستان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.

از این رو رعایت پرتکل های بهداشتی و نکات ارائه شده توسط تیم پزشکی و پرستاری ضروری است. تا شرایط کنترل بیماری و عبور از خط قرمز ها تنها راه در امان ماندن از این بیماری فقط پیشگیری و رعایت بهداشت است. در این شرایط سخت باید برای حمایت از تیم پزشکی و پرستاری با آنها همراه باشیم. و پرتکل ها را رعایت نماییم. تا باری از دوش این قشر زحمت کش کم کنیم.

منبع: isna.ir