کرونا ویروس واستفاده از ماسک صورت عنوان مقاله ما است. در این مقاله سعی داریم در این بیماری استفاده از ماسک را شفاف سازی کنیم.

این مقاله در ادامه ی مقالات نمای کلی آموزش بیماری COVID-19، نقش پرستاران در بیماری کرونا، امکانات مورد نیاز پرستاران بحران کرونا، نقش پرستاران در بحران های مثل کرونا، مراقبت های پرستاری کرونا و روش های پیشگیری و محافظت در برابر بیماری COVID-19 و پرستار خود بودن علیه کرونا ویروس آمده است. مطالعه ی این مقالات نیز برایتان مفید خواهد بود.

کرونا ویروس و ماسک صورت

 وقتی COVID-19 شروع به گسترش در سراسر جهان کرد، گروه های خبره در ایالات متحده توصیه نمی کردند که بیشتر افراد برای محافظت، از ماسک صورت استفاده کنند. دلیل این امر این است که اگر افراد سالم ماسک های پزشکی استفاده می کردند پزشکان و پرستارانی که به آنها احتیاج دارند در دسترس آنها نبود.

شستن مداوم دستان و تمرین مسافت اجتماعی هنوز بهترین راهها برای محافظت از خود و دیگران است. و کارشناسان هنوز توصیه نمی کنند که افرادی که کار بهداشتی ندارند، ماسک پزشکی بپوشند.

ماسک را چه زمانی استفاده کنیم

۱.  هنگام ترک خانه

۲.  اگر بیمار باشید و حتی اگر علایمی نداشته باشید

۳. وقتی که شما نیاز به سفرهای ضروری و حضور در مکان های شلوغ را دارید

کرونا ویروس واستفاده از ماسک صورت در مکان های عمومی
کرونا ویروس واستفاده از ماسک صورت در مکان های عمومی

چه مواردی برای جلوگیری از COVID-19 توصیه نمی شود

نظرات زیادی در مورد COVID-19 وجود دارد، از جمله شایعات درباره نحوه جلوگیری از این بیماری وجود دارد. اما همه این اطلاعات دقیق نیست. به عنوان مثال، شاید شنیده باشید که می توانید با استفاده از سشوار، شستشوی بینی خود را با آب نمک یا مصرف آنتی بیوتیک خطر این بیماری را کاهش دهید. همچنین هیچ مدرکی مبنی بر کمک ویتامین ها برای جلوگیری کرونا ویروس وجود ندارد.

اگر در خانه شخصی مبتلا به COVID-19 داشته باشید چه کاری باید انجام دهید

 اگر شخصی در خانه شما COVID-19 داشته باشد، موارد دیگری وجود دارد که می توانید برای محافظت از خود و دیگران انجام دهید:

۱.   فرد بیمار را از دیگران دور نگه دارید

بیمار باید در یک اتاق جداگانه بماند و در صورت امکان از حمام دیگری استفاده کند. آنها همچنین باید در اتاق خود غذا بخورند. کارشناسان همچنین توصیه می کنند تا فرد بهتر است از حیوانات خانگی در خانه دور باشد.

۲.  از آنها بخواهید صورت خود را بپوشانند

 کرونا ویروس واستفاده از ماسک صورت برای افرد بیمار بسیار مهم است. فرد بیمار هنگام قرار گرفتن در همان اتاق مانند سایر افراد، باید بینی و دهان خود را با ماسک پارچه ای بپوشاند. اگر آنها نمی توانند از روکش صورت استفاده کنند، می توانید با پوشاندن صورت خود در هنگام قرار گرفتن در کنار آنها، از خود محافظت کنید.

۳.  دست ها را مداوم  بشویید

دستان خود را باید با صابون و آب بشویید تا این ویروس که ماهیت چربی دارد از بین برود.

منابع:

Patient education: Coronavirus disease 2019 (COVID-19) overview (The Basics)